Basen z przeciwprądem

Basen z przeciwprądem

Szukasz basenu ogrodowego, bądź do specjalnie w tym celu urządzonego wnętrza i masz odłożone na ten cel pewne środki? Chcesz w nim poczuć jedocześnie komfort, relaks, ale też nutkę adrenaliny? Zastanów się i rozważ wybór basenów z przeciwprądem. 

Czym jest basen z przeciwprądem? 

Budowa basenów z każdym kolejnym rokiem jest coraz bardziej popularną inwestycją, na które decydują się rodziny posiadające odpowiednią powierzchnię na przydomowej działce lub w zamkniętym pomieszczeniu. Rozwój technologii pozwala na duży wybór różnorodnych możliwości. Istotnym czynnikiem jest tu koszt inwestycji oraz oczywiście funkcjonalność w codziennym użytkowaniu postawionego basenu. Rozwiązaniem skutecznym i odpowiadającym na potrzeby inwestora może być basen z przeciwprądem.

Basen z przeciwprądem to połączenie jacuzzi, a więc wanny z hydromasażem oraz basenu kąpielowego, którym może się stać przy ustawieniu odpowiednich opcji w obsłudze tego rodzaju basenu. Dzięki temu, urządzenie to daje możliwość dla każdej osoby skorzystania z niego w odpowiedzi na swoje indywidualne potrzeby. Bowiem z jednej strony to pełen relaks, komfort i możliwość odpoczynku podczas korzystania z wodnych masaży w basenie, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących kilku chwil przerwy od codziennego zamieszania zawodowego, czy też związanego z działalnością na innym polu. Z drugiej zaś strony, dla osób aktywnych sportowo, które w każdej chwili pragną mieć dostęp do aktywności w wodzie, basen sprawia, że mają taką możliwość. Dzieje się tak dlatego, ponieważ baseny z przeciwprądem wytwarzają falę, która w połączeniu z oporem, jaki stawia pływająca osoba sprawia, że jest tu możliwe pływanie w miejscu. 

Funkcjonalność basenów z przeciwprądem jest nieoceniona. Dają one możliwość poza wspomnianym pływaniem, również uprawiania innych aktywności sportowych, do których należą bieganie, wioślarstwo, surfing, czy boks wodny. 

Basen daje też możliwość bezpiecznej nauki pływania dla dzieci oraz relaksu na przykład dla kobiet w ciąży. 

Basen z przeciwprądem – konstrukcja

Można zastanowić się, czytając powyższy tekst – jak to jest wszystko możliwe, mając tylko do dyspozycji to jedno urządzenie. Konstruktorzy basenu z przeciwprądem stworzyli konstrukcję, w której niecka basenu wytworzona jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego pokrytego warstwą akrylu. Wkomponowane są w niej wszelkie potrzebne urządzenia służące do wykorzystywania później przez przyszłego użytkownika atrakcji. Należą do nich niezbędne funkcje, które pozwalają na wykorzystanie hydromasażu wodnego w basenie, przeciwprądu pływackiego oraz systemy, którymi są podzespoły służące uzdatnianiu, a także filtracji wody. Odpowiednio stworzony, a następnie dopracowany w najmniejszych szczegółach projekt pozwolił na ograniczenie rozmiarów tego typu basenów, aby możliwy był ich łatwy transport oraz możliwe ustawienie go w miejscu, w którym nabywca produktu wymarzył sobie jego ustawienie. 

Instalacja basenu z przeciwprądem

Basen z przeciwprądem nie wymaga wielkich przygotowań do jego postawienia w ogrodzie, czy też w którymś z pomieszczeń domowych. Do najważniejszych elementów należą tu takie czynniki jak:

  • odpowiednie podłoże – musi być utwardzone, równe, aby basen stał stabilnie, bez różnicy wysokości, czy miękkich elementów podłoża, co wpłynie na brak jego stabilizacji – waga produktu wraz z wodą to około 10 ton;
  • przygotowanie odpowiedniego ujęcie wody;
  • odpowiednio zabezpieczenie przyłącza elektrycznego, aby użytkowanie basenu było w pełni bezpieczne przez osoby korzystające z jego funkcji oraz znajdujących się ludzi w pobliżu.

Reszta składowych, w tym otoczenie w jakim będzie umiejscowiony basen z przeciwprądem zależy już tylko i wyłącznie od jego właściciela. 

Dostępne wymiary basenów z przeciwprądem

Na rynku znaleźć można różnorodne długości, szerokości oraz głębokości basenów. Wszystko zależy od osobistych preferencji przyszłych użytkowników tych urządzeń i oczywiście możliwości ich ustawienia w konkretnym miejscu. W zależności od firmy dostarczające produkt, ten będzie się gabarytowo nieco różnił od pozostałych. Najczęściej spotykane i uważane za najwygodniejsze w ogólnych rozrachunku są baseny o długości około od 4,5 do 5 metrów, szerokości w granicach między 2,3 do 2,5 metra oraz głębokości 130, 150 lub 170 cm. Użytkownicy wybierając konkretny basen, zwracają uwagę na własny komfort oraz tego, kto będzie korzystał z tej atrakcji. Dla przykłady, w przypadku posiadania małych dzieci w domu lub będąc ich opiekunem, płytszy basen może być bezpieczniejszym rozwiązaniem. 

Zalety posiadania basenu z przeciwprądem

Basen z przeciwprądem do szereg niewątpliwych wynikających z jego posiadania i możliwości korzystania. Projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych konstrukcji, aby basen był nie tylko funkcjonalny i praktyczny, ale aby jego stylistyka również była zachwycająca od pierwszego wejrzenia. Rynek ofertuje tego typu produkty z wysoko zaawansowanym rozwojem designu, pięknymi kształtami oraz materiałem otaczającym basen, który będzie jednocześnie najwyższej możliwej jakości, ale również ciekawym dla oka obrazem. 

Innymi zaletami, które już były wspomniane wcześniej są takie możliwości jak:

  • funkcja basenu z hydromasażem, czyli przydomowe jacuzzi dostępne na wyłączność jego właściciela,
  • możliwość pływania w miejscu dzięki funkcji wytworzenia przez basen fal i oporowi stawianego przez pływaka,
  • możliwości uprawiania różnorodnych sportów wodnych takich jak boks wodny, czy też nawet ćwiczenia z zakresu surfingu, bądź wioślarstwa,
  • stworzenie korzystnych warunków do nauki pływania zarówno dla dorosłych, jak również dzieci
  • komfort i odpoczynek w wodnych warunkach.

Koszt basenu z przeciwprądem

Osoby decydujące się na zakup basenu z przeciwprądem, muszą przygotować się na dość duży związany z tym wydatek. Ceny tego typu basenów różnią się zależnie od firmy, która oferuje ten rodzaj produktu. Najtańsze dostępne obecnie na rynku możliwości, to oferty, które przedstawiają basen dostępny za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Im więcej dodatkowych funkcji oraz nowoczesnych rozwiązań cena wzrasta do ponad 100 tysięcy złotych. Wpływ ma również rozmiar interesującego inwestora basenu, rodzaj niecki, głębokość basenu oraz ilość wody, którą jest w stanie przyjąć basen, a więc jaka jest jego ogólna objętość. 

Firmy oferują za stosowną dopłatą możliwość personalizacji oferowanych basenów z przeciwprądem, dzięki czemu zamówienie jest zindywidualizowane na potrzeby klienta i jego oczekiwania względem kupowanego basenu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *