Hotel nad morzem z basenem. Najlepsze hotele nad morzem

Hotel nad morzem z basenem

Lista hoteli z basenem nad polskim wybrzeżem jest długa, oraz zróżnicowana cenowo. Wypoczynek w takim miejscu ma szereg plusów dla osób różnym wieku, o wielorakich potrzebach czy zróżnicowanym stylu spędzania wolnego czasu. Miejsce te sprawdza się dla rodzin z dziećmi, pasjonatów pływania, czy w ramach spokojnego kontaktu z wodą gdy pogoda nam morzem nie rozpieszcza. Sprawdzi się również na romantyczny weekend we dwoje, czy służbowy wyjazd. Oto plusy wykupienia noclegu w hotelu z basenem:

Relaks i wypoczynek w hotelu nad morzem z basenem

Korzystanie z basenu łagodzi stres, rozluźnia mięśnie, wycisza oraz relaksuje. Kontakt z wodą jest niezwykle istotny dla sfery duchowej i fizycznej. Przyjeżdżając jednak nad polskie morze na określony czas w ramach wakacji, nie zawsze możemy dostać w pakiecie wymarzoną pogodę o idealnej temperaturze oraz wody. Pomijając kwestię upałów, opadów Bałtyk jest morzem zimnym. Morze się zdarzyć, że w ramach całego naszego pobytu nie skorzystamy z kąpieli w morzu, ze względu na duże niebezpieczeństwo z uwagi na fakt występowania zbyt wysokich fal. Bałtyk jest morzem zdradliwym i dość niebezpiecznym pod kątem kąpieli z dziećmi. Z tego powodu wybierając basen w hotelu mamy gwarancje spokojnego dostępu w ramach godzin otwarcia strefy wellness. Bardzo często dzieci mają do swojej dyspozycji brodzik z zabawkami, oraz ze zjeżdżalniami. Takie rozwiązanie nie ma minusów. Jadąc z dziećmi należy zorientować się który basen jest przyjazny rodzinie i pod swoimi skrzydłami posiada akcesoria do pływania dla najmłodszych.

Niepewność idealnej pogody – hotel z basenem to doskonałe rozwiązanie

Jak już wyżej zostało wspomniane, nic w przyrodzie nie jest zapisane na pewno. Nawet gdy przed zaplanowaniem urlopu sprawdzimy prognozę pogody i będzie ona dla nas atrakcyjna, może okazać się, że po planach na wypoczynek na plaży nie zostanie ani śladu. Jeśli nie będziemy mieć w takiej sytuacji dostępu do basenu, może zdarzyć się, że pomimo wakacji nad morzem kontaktu z wodą nie zaznamy.

Atrakcje i strefa wellness nad morzem

Bardzo często przy basenie znajduje się strefa SPA. Dzięki niej możemy wypocząć na wiele innych sposobów. Dostępna bedzie sauna, która również ma dla nas mnóstwo korzyści zdrowotnych. Dodatkowo w swojej ofercie basen może mieć zabiegi z branży beauty. Najczęściej są to różnego rodzaju masaże na twarz, oraz ciało, oraz zabiegi kosmetyczne.

Hotel nad morzem z basenem przeznaczony na wyjazd służbowy

W związku z licznymi atrakcjami jakie proponuje hotel z basenem, można szybko stwierdzić, że jest to najlepszy pomysł na nocleg w przypadku wyjazdu służbego. Nic tak dobrze nie działa po całym dniu pracy jak relaks w wodzie. W przypadku tak dobrze dobranego noclegu, nie trzeba po pracy spędzać popołudnia przed telewizorem. Witalności i odpreżenia doda nam kontakt z wodą, a my szybko staniemy na nogi po wymagającym dniu.

Hotel nad morzem z basenem – co wziąć pod uwagę?

  • rozmiar basenu- to jakie wymiary ma basen jest ważne dla osób które kochają pływać określonym stylem, czy potrzebują poćwiczyć określoną ilość przepłynięć. Może się zdarzyć tak, że basen będzie malutki, głownie na potrzeby dzieci, lub odwrotnie nie będzie basenu przeznaczonego dla naszych pociech, a będzie tylko ogromny, głęboki sportowy. Możliwości jest wiele.
  • koszt basenu- zdarzyć się może, że basen będzie darmowy dla gości hotelowych przez cały pobyt bez limitu, a może być też tak, że codziennie basen będzie limitowany w cenie kosztów noclegów. W przypadku aquaparków powszechną praktyką jest dopłacanie do biletów wstępu.
  • dostępność ręczników- dzięki temu unikniemy nadprogramowego bagażu, jeśli zdarzy się, że ręczniki na basen są wymieniane na tak zwane karnety w hotelu, lub odwrotnie do sytuacji przekonani, że ręczniki są dostępne nie spakujemy własnych.
  • przeznaczenie strefy z basenem- przed wyjazdem należy wiedzieć, czy basen dla dzieci jest z innej strony hotelu, czy jest połączony z basenem dla dorosłych. W przypadku pobytu służbowego nie zależy gościom na zjeżdżalniach, oraz brodzikach dla dzieci. Każdy szuka rozwiązania na miarę swoich potrzeb. Należy unikać sytuacji, że szukając basenu sportowego, pojedziemy do miejsca gdzie w ofercie hotelu jest brodzik. Kwestia wieku dzieci i dostosowania do nich strefy basenowej jest ważna dla każdego rodzica. Mniejsze dziecko potrzebuje 20cm głębokości, starsze o metr więcej.
  • godziny otwarcia basenu- godziny muszą nam odpowiadać z uwagi na plany dnia urlopowego. Jeśli chcemy spędzać czas aktywnie poza hotelem, a wieczorem skorzystać z basenu to musimy mieć świadomość do której można z niego korzystać. Bywa też tak, że baseny szybciej są niedostępne dla dzieci, a w godzinach późnowieczornych są tylko przeznaczone dla osób 16+.
  • atrakcje i sposób wolnego czasu przy basenie- w hotelach rodzinnych panuje trend organizowania animacji przy basenach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Dla osoby, która wyjechała w celach służbowych i ma ochotę oddać się ciszy w wodzie po całym dniu pracy te rozwiązanie nie przypadnie do gustu.

Reasumując, wybór hotelu z basenem jest zróżnicowany pod kątem naszych oczekiwań.  Przed zaplanowaniem noclegu należy zweryfikować wyżej wymienione informacje dla zachowania najlepszego z możliwych urlopów w najlepszych dostępnych dla nas hotelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *