Jacuzzi dmuchane. Szybki sposób na SPA w domu

Jacuzzi dmuchane

Dmuchane jacuzzi przypomina swoją konstrukcją zwykły basen ogrodowy ze wbudowanym dodatkowo panelem sterowania. Za jego pomocą można w wygodny sposób obsługiwać wszelkie funkcje ogrodowego spa. Specjalna konstrukcja jacuzzi dmuchanego została złożona z wielu pionowych profili łączących obie ścianki. Taka budowa gwarantuje jego stabilność i zachowanie kształtu, pomimo długiego okresu użytkowania.

Jacuzzi dmuchane jak działa?

Dmuchane jacuzzi działa w podobny sposób jak to standardowe jacuzzi domowe, gdyż również posiada specjalne dysze i różne tryby masażu. Można w nim też regulować szybkość, jak i intensywność przepływu wody. Dysze zazwyczaj rozmieszczane są wzdłuż całej krawędzi dna i niekiedy można zmieniać kierunek, w którym będą wypływały z nich bąbelki. Dmuchane jacuzzi umożliwia podgrzanie wody do około 40 stopni. Ponadto, ma na wyposażeniu pompę filtrującą i zainstalowany regulator temperatury wody.

Jacuzzi dmuchane jest tańsze od standardowego jacuzzi ogrodowego, jednak nie licz na to, że będzie to tania rzecz. Na rynku dostępne są modele nawet za 6 tysięcy złotych. Dużą zaletą takiego jacuzzi jest jego mobilność. Możemy je złożyć i bez większego problemu przenieść w inne miejsce, zupełnie inaczej niż w przypadku bali ogrodowej.

Jakie jacuzzi dmuchane wybrać? 5 najlepszych

Marka wybranego dmuchanego jacuzzi jest bardzo ważna. Niestety wielu producentów oferuje tanie, ale i mało wytrzymałe baseny. Warto zdecydować się na znaną i zaufaną firmę, która proponuje jedynie wysokiej jakości produkty. Polecane modele to między innymi:

Mspa nadmuchiwane Jacuzzi Aurora 700 L D-Au04

Dmuchane jacuzzi Aurora jest stabilne i posiada świetnie rozmieszczone dysze. Model ten jest wystarczający do użytkowania przez 4 osoby dorosłe. Jego zaletą jest zaawansowana funkcja automatycznego filtrowania z innowacyjnym wkładem filtrującym o doskonałej wydajności.

Oprócz tego model ten został wyposażony w panel sterowania z przewodowym pilotem. Co ważne, jego nadmuchanie zajmuje krótki czas i jest automatyczne, wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

Intex Pure Spa Bubble Massage

Kolejna propozycja tym razem od marki Intex, czyli znanego producenta basenów. To duże dmuchane jacuzzi o pojemności aż 1098 l. Wykorzystano w nim aż 120 dysz powietrza i system zmiękczający wodę. Ponadto, można w nim regulować temperaturę w zakresie od 20 do 40 stopni Celsjusza. Panel kontrolny wyposażono w wyświetlacz LED, co znacznie ułatwia obsługę spa. Zaletą basenu jest bez wątpienia system ochrony przed kamieniem, solidne wykonanie, estetyczny wygląd, jak i wydajna pompa filtrująca.

Cena dmuchanego jacuzzi Intex: ok. 3800 zł

Zobacz dmuchane jacuzzi Intex Pure Spa

MSPA dmuchane Jacuzzi

Jacuzzi o pojemności 930 l, wyposażone w aż 138 powietrznych dysz oraz nagrzewnicę o mocy 1500 W. Może z niego korzystać równocześnie 6 osób dorosłych. To wytrzymała propozycja wykonana z materiału DWF i tkaniny Rhino-Tech. W zestawie znajduje się wszelkie potrzebne wyposażenie, takie jak: mata, zagłówki i pokrywa. Do panelu sterującego dołączony jest również pilot.

Bestway Jacuzzi Lay-Z Palm Springs

Dmuchane spa doskonałe do rozłożenia w ogrodzie, na tarasie czy w łazience. W zestawie znajduje się basen, pompa, filtr oraz podgrzewacz. Model posiada elektroniczny panel obsługi oraz poliestrową pokrywę zapinaną na klamry. Zaletą tego produktu jest amortyzujące dno, cyfrowe sterowanie pompą, funkcja kompletnego filtrowania wody oraz pokrywa górna z komorą termiczno-powietrzną. Basen został wykonany z użyciem technologii Tri-Tech.

Cena jacuzzi Bestway: ok. 1900 zł

Zobacz dmuchane jacuzzi Bestaway

Jak spuścić wodę z jacuzzi dmuchanego?

Przed spuszczeniem wody z basenu należy przede wszystkim odłączyć zasilanie spa. W jacuzzi trzeba wymieniać wodę co ok. 3-6 miesięcy, w zależności od częstotliwości jego użytkowania. Modele dmuchane są wyposażone w specjalny korek spustowy, dzięki któremu można szybko i sprawnie spuścić wodę. Oczywiście, można dodatkowo użyć węża czy też pompy zatapialnej, jeśli zależy nam na czasie.

Wodę najlepiej odprowadzić do kanalizacji, a jeśli nie zawiera ona w sobie silnej chemii, wówczas możną ją zużyć w ogrodzie. Jeśli spa będzie od razu ponownie napełnione czystą wodą, wówczas nie należy przejmować się tą, która została w zaworach czy orurowaniu. W przypadku, kiedy opróżniamy wodę w celu zmiany lokalizacji jacuzzi, wówczas warto ją odessać odkurzaczem wodnym z orurowania.

Jak złożyć dmuchane jacuzzi?

Samo rozłożenie dmuchanego jacuzzi jest niezwykle proste. Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce, po czym rozłożyć pod nim specjalną matę. Następnie należy ustawić jacuzzi w danym miejscu i podłączyć pompę.

Większość dmuchanych modeli dostępnych na rynku wyposażonych została w komfortowy system automatycznego pompowania. W innym wypadku do jego napompowania należy jeszcze zainwestować w pompkę.

Ile prądu pobiera jacuzzi dmuchane?

Wanna z hydromasażem musi być stale podłączona do prądu, aby mogła podgrzewać wodę oraz ją filtrować. Co za tym, urządzenie to pobiera prąd za kwotę ok. 150-300 złotych miesięcznie przy założeniu, że jacuzzi jest używane regularnie od wiosny do jesieni.

Oczywiście na dokładny koszt utrzymania jacuzzi wpływ ma jego wielkość oraz to, do jakiej temperatury nagrzewana jest woda.

Jacuzzi dmuchane jak dbać?

Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczywiście dezynfekcja. Dzięki niej można pozbyć się powstałych bakterii, grzybów oraz glonów. Wygodnym rozwiązaniem jest używanie do tego celu specjalnych tabletek z chlorem. Warto przeprowadzić raz w miesiącu tak zwane chlorowanie szokowe. Inną ważną czynnością jest regularne mycie filtra. Musi być on czysty, aby efektywnie zbierać wszelkie zabrudzenia. Jeśli dmuchane jacuzzi jest często użytkowane, wówczas warto regularnie sprawdzać stan filtra. Woda w spa powinna być wymieniana co 1-3 miesiące.

Pomiędzy wymianami wody poleca się też stosować preparaty uzdatniające wodę, dzięki którym woda będzie na dłużej czysta i przejrzysta. Podczas wymiany wody, należy pamiętać też o dokładnym wymyciu dmuchanego jacuzzi. W trakcie nalewania do niego wody trzeba również na bieżąco usuwać pojawiające się na linii wody osady. Systematyczne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że woda będzie krystalicznie czysta i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń.

Jak obudować dmuchane jacuzzi?

Obudowa dmuchanego jacuzzi nie tylko je ochrania, ale też pełni funkcję dekoracyjną. Na rynku znajdują się różne obudowany, najczęściej są one jednak wykonane z pięknego i odpornego na wodę rattanu. Jacuzzi w polirattanowej ramie wygląda nowocześnie i elegancko. Tworzy przyjazną i klimatyczną przestrzeń do wypoczynku. Ponadto, taka obudowa może posiadać dodatkowe elementy, jak na przykład schowek czy też fragmenty drewniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *