Teraz czytasz
Jacuzzi domowe. Wszystko co musisz wiedzieć

Jacuzzi domowe. Wszystko co musisz wiedzieć

Jacuzzi domowe

Pragniesz dodać domowe jacuzzi do swojej łazienki lub ogródka, ale masz trudności z wyborem? Jacuzzi w domu to dość zaawansowany technologicznie produkt, nie należy także do tanich, jednakże wiele zalet wanien z hydromasażem przyćmiewa istniejące wady. Poniżej przyjrzymy się radom, które pomogą w podjęciu decyzji związanej z zakupem jacuzzi.

Dlaczego warto zainwestować w domowe jacuzzi?

Wewnętrzne domowe jacuzzi to nie tylko bardziej luksusowa wersja zwykłej wanny, która uatrakcyjni wystrój łazienki lub domostwa. Jacuzzi jest korzystne dla zdrowia dzięki urządzeniom do hydromasażu. Dlatego wieczór spędzony w gorącym, bulgoczącym jacuzzi nie tylko pomoże Ci się zrelaksować – rozładuje także napięcie mięśniowe i wyraźnie poprawi ogólne samopoczucie.

Cechą wanien z hydromasażem jest to, że na organizm człowieka oddziałuje nie tylko woda, ale także strumienie powietrzno-wodne o różnym ciśnieniu. Efekt podobny jest do tego, jak gdyby profesjonalista pracował z osobą podczas masaży wodnych. Zdaniem wielu ekspertów w takich warunkach ciało nie tylko się odpręża, ale nabiera sił i tonizuje.

Jak wybrać jacuzzi domowe? Przydatne rady przed zakupem

 1. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze domowego jacuzzi, jest rozmiar i kształt kanalizacji. Jeśli nie dostosujesz się z wymaganiami, miejsce, w którym znajduje się jacuzzi stanie się zbyt ciasne, przez co przebywanie w nim będzie znacząco utrudnione i niewygodne.
 2. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę kształt pomieszczenia. Na przykład, jeśli łazienka jest prostokątna, nie należy kupować kwadratowej lub okrągłej wanny z hydromasażem. Może ona całkowicie zablokować przejście przez pomieszczenie, jeśli nie znajduje się przy najdalszej ścianie.
 3. Kolejny ważny punkt – należy zorientować się, z jakich materiałów wykonane są domowe jacuzzi do mieszkania i jaka jest między nimi różnica.
 4. Dla ilu osób ma być jacuzzi? Na rynku powodzeniem cieszą się jacuzzi dwuosobowe, ale są one większe od typowej wanny. Weź to pod uwagę.

  Najpopularniejsze materiały, z których wykonane są jacuzzi domowe to m.in.:
 • Akryl – główną zaletą akrylu jest możliwość wykonania korpusu jacuzzi o nietypowym kształcie: trójkątnym lub z gładkimi narożnikami i zaokrągleniami, w zależności od tego, który kształt najlepiej pasuje do Twojego domu lub łazienki;
 • Metal – doda wyrazistości domowemu jacuzzi. Polerowana powierzchnia zewnętrzna oczaruje pięknym lustrzanym efektem;
 • Szkło – wzmacnia walory dekoracyjne domowego jacuzzi. Jacuzzi z przezroczystymi szklanymi bokami będzie wyglądać lekko i minimalistyczne oraz wizualnie zajmie mniej miejsca w łazience.

Jacuzzi domowe – co oferują producenci?

Opcje domowego jacuzzi zależą głównie od tego, czy jest to prywatny dom, a może mieszkanie? Zainstalowanie jacuzzi w prywatnym domostwie jest o wiele łatwiejsze niż w mieszkaniu, ponieważ łazienka i wszystkie inne pokoje w oddzielnym domu są częściej większe i bardziej przestronne od mieszkania. Oznacza to, że można wybrać bardziej komfortowe jacuzzi, nie ograniczając się do konkretnych wymiarów i kształtu najbardziej odpowiedniego do pomieszczenia.

Do prywatnego domu z dużą łazienką idealnie sprawdzają się okrągłe jacuzzi – dzięki płynnemu wygięciu boków można w nim siedzieć wygodniej niż w tradycyjnej prostokątnej wannie z hydromasażem. Domowe jacuzzi nie musi być tylko i wyłącznie wewnątrz domostwa.

Jeśli posiadamy stosunkowo dużą przestrzeń na zewnątrz, instalacja jacuzzi na tarasie lub w ogrodzie jest często polecana przez wielu producentów. Co więcej, duża część modeli jacuzzi o różnorodnych funkcjach jest zalecana do instalacji zewnętrznej. Modele te są jednak trudniejsze w utrzymaniu, a obowiązek unieruchamiania ich na okres jesienno-zimowy może być dla wielu osób odrzucający.

Producenci oprócz okrągłych i owalnych modeli oferują także modele z ozdobnymi dodatkami – pięknym kamiennym korpusem lub dodatkowym oświetleniem LED.

Jak wygląda z kolei projekt jacuzzi w mieszkaniu?

Mniejsze od domostw mieszkania sprawują się doskonale z jacuzzi prostokątnymi, podobnymi do klasycznych wanien. W ten sposób zajmą one minimum miejsca i nie skomplikują korzystania z reszty łazienki. Wartymi uwagi są także modele asymetryczne. Podzielone są one na dwie opcje: modele z tymi samymi lub różnymi bokami.

Mniej więcej został ustalony pożądany rozmiar, kształt, materiał i funkcje domowego jacuzzi. Co w takim razie z ofertami znanych producentów? Mnogość modeli domowych jacuzzi jest ogromna, zastanawiając się nad wyborem idealnego modelu najlepiej zacząć od przyjrzenia się konkretnym, najbardziej znanym producentom jacuzzi. Mowa tu m.in. o:

 • Jacuzzi – jak sama nazwa wskazuje, producent ten jest twórcą jacuzzi. Nieprzerwanie od początków istnienia są liderem rynku, gdzie nawet ekonomiczne modele tej legendarnej marki prezentują się przyzwoicie, a elitarne oferty przypominają dzieła sztuki, niż domowe jacuzzi. Są to wygodne minibaseny z leżakami i różnymi poziomami zakwaterowania, wypełnione po brzegi nowoczesnymi technologiami;
 • Villeroy & Bosh – produkty tej firmy cieszą się światową sławą. Na szczególną uwagę zasługują innowacyjne jacuzzi wykonane z kvarilu. Kvaril to nowatorski projekt Villeroy & Bosh, sztuczny kamień o wytrzymałości kwarcu i elastyczności akrylu;
 • WGT – włoska firma o stosunkowo długiej historii. Urządzenia od WGT cechują się wyrafinowaną, minimalistyczną elektroniką. Małe urządzenia z boku lub pilot do zdalnego sterowania to wszystko, co jest potrzebne do sterowania wieloma funkcjami.

Istnieje także duża ilość polskich, czy francuskich, a także fińskich producentów, którzy mają w zanadrzu przyzwoitą ilość ciekawych produktów. Wymienione jednak zostało kilka opcji, które mogą pomóc w tym, co do zaoferowania mają producenci domowych jacuzzi.

Co decyduje o cenie jacuzzi?

Cena Jacuzzi zależy od wielu czynników. Ogólna zasada działania domowego jacuzzi nie zależy od rodzaju ani kosztu: woda krąży przez specjalne dysze, spływając z powrotem do wanny pod naporem powietrza, stąd efekt masażu. Najbardziej budżetowe modele oferują raczej skromny zestaw funkcji, kilka wewnętrznych dysz do masażu i jeden lub dwa tryby działania hydromasażu.

Zobacz także
Baseny ogrodowe

Z kolei drogie modele umożliwiają zmianę kąta nachylenia dysz, wybrać dowolny z kilku lub kilkunastu trybów masażu, możliwość włączenia automatycznego podgrzewania wody, zmianę poziomu oświetlenia wnętrza, a nawet sterować całym jacuzzi za pomocą podręcznego pilota.

Reasumując, o cenie jacuzzi decyduje ilość dodatkowych funkcji, a także jego wielkość. Wybierając więc jacuzzi do domu, należy brać pod uwagę swoje rzeczywiste potrzeby. Jeśli kupujesz jacuzzi tylko dla odpoczynku i relaksu, nie trzeba wybierać drogiego modelu. Jeśli jednak stan zdrowia, czy potrzeba regeneracji jest ważna, wybór modelu z bogatą ofertą zabiegów hydromasażu będzie pożądanym wyborem. Należy się upewnić, że lokalizacja dysz jest dogodnie ukierunkowana co do masażu określonych części ciała.

Miejsce montażu jacuzzi

Prawidłowe miejsce montażu domowego jacuzzi, jak już wspomniane zostało wyżej, zależy od tego, czy wanna z hydromasażem zainstalowana będzie w domu, czy w mieszkaniu.

 1. Pierwszym krokiem ustalenia miejsca do montażu jest upewnienie się, że podłoga w pomieszczeniu wytrzyma ciężar wybranego jacuzzi.
 2. Po drugie powierzchnia podłogi lub podłoża na zewnątrz (w przypadku domowych zewnętrznych jacuzzi) powinna być wyrównana przy wielkogabarytowych modelach.

Ważna jest także odległość od najbliższego gniazdka. Im bliżej, tym lepiej. Następnym krokiem jest montaż odpływu, rury wodociągowe i kanalizacyjne muszą być podłączone do miejsca, w którym znajduje się jacuzzi. Jeśli nie jesteśmy pewni co do miejsca montażu jacuzzi, warto zlecić wykonanie tego zadania profesjonalistom, którzy zainstalują urządzenie, łącząc je z sieciami wodociągowymi, kanalizacyjnymi, a także siecią elektryczną.


Podsumowanie

Stojąc przed wyborem odpowiedniego domowego jacuzzi, musisz wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w montażu jacuzzi w domach. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zakup jacuzzi na własną rękę.

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Sztukaspa.pl

Wróć na górę