Teraz czytasz
Jak urządzić SPA w ogrodzie?

Jak urządzić SPA w ogrodzie?

Baseny ogrodowe

Basen ogrodowy to wizja często pojawiająca się w głowie osób posiadających działkę lub przydomowy ogródek. Wbrew pozorom stworzenie ogrodowego SPA nie jest wcale tak trudne i drogie jak mogłoby się wydawać. Istnieją na rynku bardzo ciekawe i ekonomiczne rozwiązania dostępne na każdą kieszeń.

Basen w ogrodzie

Z racji dużej ilości ciekawych rozwiązań, baseny ogrodowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Warto zastanowić się nad tym, czego konkretnie oczekujemy od basenu, aby wybrać najlepszy dla nas rodzaj.

Basen w ogrodzie

Przede wszystkim warto rozpocząć od sprawdzenia, na jak duży basen możemy sobie pozwolić. Jeśli w basenie mają pluskać się jedynie dzieci, to niekoniecznie musimy wybierać duży basen, który zajmie nam pół ogródka, a jego napełnienie będzie bardzo czasochłonne. Natomiast jeżeli planujemy pływać w takim basenie to trzeba rozważyć zakup większego i głębszego modelu. Trzeba pamiętać, że duży basen znacznie wolniej się nagrzewa i tym samym jest droższy w utrzymaniu.

Miejsce, w którym postawimy basen, jest bardzo ważne. Najlepiej nie stawiać basenu pod drzewem, bo będziemy musieli często sprzątać basen z liści. Miejsce powinno być dobrze nasłonecznione, dzięki czemu woda będzie się szybciej nagrzewać.

Bardzo ważne jest również podłoże, na którym będzie stał basen. Powinno być płaskie i twarde w innym przypadku korzystanie z basenu może być mocno kłopotliwe.

Jacuzzi w ogrodzie

Do niedawna, gdy chcieliśmy skorzystać z zewnętrznego jacuzzi, musieliśmy wybrać się na basen lub do term. Obecnie na rynku, dostępnych jest bardzo wiele modeli jacuzzi ogrodowych, które doskonale sprawdzają się w domowych warunkach, a ich ceny są przystępne.

Jacuzzi w domowym ogrodzie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują częstego odprężenia i relaksu w domowym zaciszu bez konieczności udawania się do komercyjnych SPA. Wodne, ciepłe masaże poprawiają krążenie i rozluźniają napięte mięśnie, ujędrniając jednocześnie ciało. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele atrakcyjnych modeli, w których pomieści się nawet kilka osób.

Do wyboru mamy różne rodzaje jacuzzi. Najtańsze są jacuzzi dmuchane. Są one bardzo praktyczne, jednak nie posiadają tak wielu przydatnych funkcji, jak tradycyjne jacuzzi ogrodowe. Jednak jeśli nie jesteś pewien czy jacuzzi to coś, z czego będziesz korzystał latami, warto na początku pomyśleć o tym ekonomicznym rozwiązaniu.

Prysznic ogrodowy

To bardzo proste rozwiązanie, ale zrobione dobrze i z pomysłem może stanowić świetny element ogrodowego SPA. Dużą rolę gra tu nasza wyobraźnia, bo taki prysznic może być bardzo ciekawy wizualnie. Koszt prysznica ogrodowego oscyluje w granicach 100 – 500 zł, więc jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie a niezwykle przydatne przy dużych upałach.

Balia ogrodowa

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie balie ogrodowe. Jest to drewniana beczka stawiana w ogrodzie. W balii znajduje się woda, która jest nagrzewana przez specjalny piec do odpowiedniej temperatury. Jest to fantastyczne rozwiązanie szczególnie zimą. Kąpiel w takiej balii przypomina kąpiel w górskich termach.

Zobacz także
Spa dla nowożeńców

Wybierając balię ogrodową, należy dokładnie zweryfikować producenta. Najlepsze balie produkowane są w Skandynawii. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna balia została wykonana. Źle wykonana może przeciekać i stanowić duży problem w utrzymaniu.

Sauna ogrodowa

Sauny znajdują się już niemal na każdym basenie i w prawie każdym klubie fitness. Jeśli zaś marzysz, aby mieć saunę w swoim ogrodzie, to obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby to marzenie zrealizować. Bardzo duże zainteresowanie saunami ogrodowymi sprawiło, że na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli w rozsądnych cenach.

Sauna ma wiele dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim uwalnia organizm od toksyn i ma dobroczynne działanie na układ krwionośny.

Bardzo popularne są okrągłe modele saun ogrodowych. Są praktyczne, bo nie zajmują wiele miejsca i stanowią ciekawy element architektoniczny. Sauny typu beczka mają długość od 2 do 5 metrów, a grubość ścian nie przekracza 50 mm. Dostępne są modele tańsze i droższe, co warto mieć na uwadze. Te tańsze mają zdecydowanie cieńsze ściany i są niższe. Im sauna jest wyższa, tym wygodniej się z niej korzysta.

Pandemia sprawiła, że niechętnie wybieramy się do miejsc publicznych, gdzie jest wiele osób. SPA i baseny to niewątpliwe takie miejsca, w których nietrudno się zarazić. Dlatego bardzo wzrósł ostatnio popyt na domowe SPA. Cieszy to konsumentów, którzy mogą wybierać spośród bardzo wielu dostępnych na rynku typów basenów, saun i innych dobrodziejstw pozytywnie wpływających na stan ducha i ciała.

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2022 Sztukaspa.pl

Wróć na górę