Masaż wodny w domu. Czemu warto wykonywać ten zabieg?

Masaż wodny

Hydromasaż to zabieg, który wpływa kojąco na nasze mięśnie, łagodząc ich ból i rozluźniając je. Kto powinien zdecydować się na taki zabieg? Czy taki masaż można wykonać w domu?

Masaż wodny we własnym domu — czemu warto?

Odpowiednio wykonany hydromasaż działa podobnie do zwykłego masażu, jest jednak od niego skuteczniejszy. Podczas zabiegu całe ciało oprócz głowy znajduje się pod wodą. Następnie przy pomocy wody o odpowiednim ciśnieniu masowane jest ciało pacjenta. Zabieg ten ma właściwości relaksacyjne — poprawia krążenie krwi, odpręża, oraz dodaje energii. W wielu przypadkach także łagodzi on bóle mięśni i stawów, a także korzystnie wpływa na skórę.

Kiedyś tego typu masaż wykonywany był głównie w SPA oraz uzdrowiskach. Obecnie jednak możemy sobie pozwolić na niego w domu. Jest to szczególnie komfortowe dla osób, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Dodatkowo na tego typu zabieg w domu mogą zdecydować się osoby starsze, które mają problemy z przemieszczaniem się.

Czy trzeba mieć do tego wannę z hydromasaże?

Słysząc masaż wodny, każdy przed oczami ma wannę z hydromasażem. Taka wanna to niewątpliwie duży komfort, jednak nie jest ona niezbędna do wykonania hydromasażu. Do przeprowadzenia masażu wodnego wystarczy nam specjalna mata. Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju mat, które montuje się na dnie wanny.

Masaż wodny jak się przygotować?

Przystępując do masażu, warto być minimum 2 godziny po posiłku. Aby zabieg był odpowiednio wykonany, pacjent musi być nagi, lub w stroju kąpielowym, dzięki czemu strumień wody będzie mógł trafić bezpośrednio na ciało. Warto także wziąć prysznic przed samym masażem, a także przygotować sobie klapki oraz ręcznik.

Masaż wodny — przeciwskazania

Hydromasaż to niewątpliwie relaksujący zabieg, jednak nie jest on wskazany dla każdego. Osoby z tymi dolegliwościami nie powinny korzystać z tego zabiegu:

  • Ciąża,
  • zaawansowane nadciśnienie tętnicze,
  • zakrzepica,
  • nowotwór,
  • niektóre choroby skóry,
  • padaczka,
  • choroba wieńcowa.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy nasze schorzenie dyskwalifikuje nas z tego zabiegu, warto skorzystać z porady lekarza.

Co kupić? Jakie kosmetyki

Jeśli używamy wanny z hydromasażem, należy uważać podczas używania kosmetyków podczas zabiegu — może przez to dojść do zapchania lub uszkodzenia otworów, które odpowiadają za doprowadzanie wody. W przypadku hydromasażu w wannie możemy śmiało skorzystać z kulek zapachowych czy perfum do kąpieli, które mogą zapewnić nam dodatkowy komfort oraz zadowolenie.

Masaż wodny na sucho – jak przebiega?

Masaż wodny na sucho to relaksujący i regenerujący zabieg, do którego używa się specjalnego łóżka wodnego. Łóżko to wyposażone jest w specjalne dysze masujące, dzięki którym możemy regulować na bieżąco takie parametry jak: tempo masażu, jego technika, oraz moc. W przeciwieństwie do standardowego masażu wodnego pacjent nie musi się rozbierać, wystarczy jedynie być luźno ubranym.

Podczas zabiegu pacjent, leżąc na łóżku, masowany jest dyszami wodnymi. Pod matą, na której leży się podczas masażu wodnego na sucho znajduje się ciepła woda, która pod wpływem ciśnienia w nią uderza, imitując w ten sposób ruchy masażysty w klasycznej formie masażu. Masaż suchy może być skupiony na konkretnym odcinku ciała, ale także może być wykonywany na wszystkie partie jednocześnie. Oto korzyści, jakie oferuje ta forma masażu:

  • Poprawa metabolizmu i krążenia krwi,
  • przyspieszenie regeneracji po wysiłku bądź urazach,
  • działanie rozluźniające oraz odprężające,
  • zmniejszenie stresu oraz poprawa nastroju,
  • oraz wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *