Najlepsze SPA w Polsce. Top 5 miejsc na relaks

Najlepsze spa w Polsce

Aby znaleźć się w gronie najlepszych spa w Polsce trzeba świadczyć usługi na najwyższym poziomie, odznaczać się profesjonalizmem, ale przede wszystkim trzeba sprostać wymaganiom klientów, co z pewnością nie jest łatwym zadaniem.

Dla większości Polaków Salon Odnowy Biologicznej to synonim luksusu zarezerwowany wyłącznie dla zamożnej części społeczeństwa, stąd też oczekiwania klientów wobec usług, by te adekwatnie do kosztów były w pełni satysfakcjonujące. Bowiem im więcej zadowolonych klientów, tym większy prestiż, dlatego salony prześcigają się oferując coraz to nowsze usługi. Rynek spa w głównej mierze związany jest z hotelami, ponieważ to właśnie w nich istnieje infrastruktura pozwalająca na pełną realizację filozofii spa. Filozofia SPA opiera się na założeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy – może ukoić lub pobudzić do aktywności, może relaksować lub stymulować do działania. SPA to spokój ciała i ducha – odpowiednie zabiegi pomagają zrelaksować zarówno zmęczone ciało, jak i ukoić zmysły. Zatem aby zrealizować cel konieczne jest skorzystanie z pełnej oferty:

  • strefa mokra (basen, sauna, jacuzzi, łaźnia)
  • strefa sucha – zabiegowa (masaże, fitness, medycyna estetyczna)

Obiekty wyróżniające się, wskazywane jako najlepsze przez ekspertów i doceniane przez samych gości mają szansę na znalezienie się w rankingach w wielu prestiżowych konkursach.

Sprawdźmy zatem czym na uznanie klientów i ekspertów zasłużyły sobie najwyżej notowanej SPA w Polsce w 2022 r.

1. Sopot Mariott Resort & SPA – Sopot 

Obiekt położony w niewielkiej odległości od piaszczystej plaży. Urządzony w bardzo ciekawym stylu – połączenie architektury skandynawskiej z regionalną, co nadaje niepowtarzalności wnętrzu. Korzystanie z bogato wyposażonego spa oraz basenów i saun jest bezpłatne dla gości hotelowych, którym oferowane są cztery baseny z nastrojowym oświetleniem i wodospadami. Jednym z nich jest odkryty basen na dachu. Goście mogą także korzystać z profesjonalnych masaży i różnych saun.

2. Hotel Bania Thermal & Ski – Białka Tatrzańska

Hotel Bania Thermal & Ski położony jest u stóp największego ośrodka narciarskiego na Podhalu. Jednym z jego największych atutów jest połączenie z basenami termalnymi. W sezonie zimowym główną atrakcją jest stok narciarski, który pozostaje do dyspozycji gości wraz z wypożyczalnią sprzętu narciarskiego i szkółką narciarską. Do dyspozycji gości pozostaje także siedem gabinetów zabiegowych, wśród których znajdują się gabinet dla dwojga, salon fryzjerski i biblioteka, sauna, bania fizjo&med. Dodatkowym atutem jest wyspecjalizowana kadra ekspertów.

3. Hotel Mikołajki Leisure & SPA – Mikołajki

Pięciogwiazdkowy hotel Mikołajki jest położony na Ptasiej Wyspie w niedalekiej odległości od piaszczystej plaży. W bezpłatnej ofercie dla gości znajdują się kompleks Świat Saun, basen, łaźnia parowa, wanna z hydromasażem, prysznic wrażeń oraz strefa relaksu.

4. Hotel Royal Baltic Luxury Boutique – Ustka

Obiekt zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od plaży w kurorcie Ustka. W ofercie dla klientów jest zaplecze spa z basenem, jacuzzi i saunami. Wstępując do STREFY „ABU DABI – SPA” z pięknymi, orientalnymi wnętrzami i Strefą Relaksu, można przeżyć niewątpliwie niezwykłą podróż do Krainy Baśni. Nastrojowa muzyka, która tworzy niesamowitą, eteryczną atmosferę sprzyja odprężeniu i zarazem wspomaga działanie zabiegów upiększających.

5. Odyssey ClubHotel Wellness & SPA – Dąbrowa k. Kielc

Obiekt usytuowany tuż pod szczytem góry wyjątkowo pięknej scenerii gór i lasów. Nietuzinkowe wnętrza niewielkiej liczby pokoi mają służyć poczuciu intymności, dyskrecji, spokoju, który jest niezbędny do osiągniecia pożądanych efektów wykonywanych zabiegów tj.: odprężające masaże, różnorodne kąpiele, zabiegi kosmetyczne, Ayurweda, a nawet egzotyczne rytuały.

Jeden komentarz do “Najlepsze SPA w Polsce. Top 5 miejsc na relaks”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *