Sauna infrared. Zobacz, czemu musisz ją mieć!

Sauna infrared

Uwielbiasz spędzać swój wolny czas w SPA podczas wygrzewania się w saunie? Marzysz o tym, by móc robić to częściej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowaliśmy ten krótki artykuł, z którego dowiesz się co to jest sauna infrared, dlaczego warto jest mieć ją w domu. Zobacz także, jakie ma właściwości.

Co to jest sauna infrared?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest sauna infrared. Wyżej wspomniane urządzenie to nic innego jak sauna, której działanie opiera się na wykorzystaniu podczerwień. Całe pomieszczenie jest bardzo podobne do klasycznej sauny, z jaką można się spotkać w SPA czy też w hotelach lub na basenie. Wnętrze kabiny jest wykonane z naturalnego materiału, jakim jest drewno.

Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjną sauną domową a sauną infrared są promienie podczerwone. Promieniowanie wytwarzane przez saunę infrared ma zbawienne działanie na zdrowie oraz przede wszystkim samopoczucie osoby korzystającej z tego urządzenia. Promienie podczerwieni sprawiają bowiem, że ciepło wnika w głąb ciała nawet na głębokość około 3 cm.

sauna infrared
Sauna infrared

Sauna infrared — ile kosztuje?

Koszt tego typu urządzenia jest zależny od wielu zmiennych, dlatego trudno jest jednoznacznie określić to ile kosztuje sauna infrared. Szukając dokładnej ceny sauny, należy wziąć pod uwagę jej cechy takie jak wielkość, materiał, z którego została stworzona, dodatkowe funkcje, w które została wyposażona oraz przede wszystkim jakość wykonania. Do pełnej ceny urządzenia należy również doliczyć ewentualny koszt montażu. Na rynku dostępne są także sauny ogrodowe na podczerwień.

Tak jak wspomnieliśmy, określenie dokładnej ceny tego urządzenia nie jest możliwe bez posiadania szczegółowych informacji o danym egzemplarzu. Z łatwością można jednak oszacować, że ceny za sauny infrared wahają się od około 7000 do 12000 złotych. Znacznie droższe są sauny parowe.

Sauna infrared — jakie drewno?

Drewno wykorzystane do stworzenia sauny infrared musi być przede wszystkim naturalne. Wśród polecanych gatunków można wymienić między innymi:

  • świerk skandynawski,
  • jodłę kanadyjską (cykuta),
  • oraz afrykańskie abachi.

Sauna infrared najlepsze modele

Obecnie na rynku znajduje się wiele saun infrared, które można dostać od ręki lub też z dostawą, która przewiduje około 2 dni robocze na realizację zamówienia. Decydując się na zakup urządzenia, warto jednak postawić na sprawdzone egzemplarze.

Najlepsze modele łączą w sobie niebanalny design, wygodę, doskonałą jakość oraz stosunkowo niską cenę.

Model, który posiada wszystkie wyżej wymienione cechy to między innymi Sauna infrared narożna EA3CR Grey z koloroterapią. Koszt sauny to prawie 10 tys. zł. W saunie zastosowano promienniki kwarcowe Onyx Premium.

Mówiąc o saunach godnych wydania uwagi, nie można również zapomnieć o modelu Infrasauna Hecht Active. Model ten kosztuje 5199 zł, wykonany jest z jodły kanadyjskiej. Jest to sauna dwuosobowa. Z sauny można korzystać codziennie przez ok. 30 – 45 minut.

Jak często można korzystać z sauny infrared?

To jak często sauna infrared będzie wykorzystywana, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji oraz upodobań. Nie można jednak zapomnieć o tym, że przed ustaleniem grafiku korzystanie z tego typu zabiegów, należy skonsultować to z lekarzem. Duży wpływ na częstotliwość oraz powtarzalność zabiegów mogą mieć bowiem choroby lub schorzenia, które w realny sposób mogą zagrażać zdrowiu lub życiu. Szacuje się, że optymalna częstotliwość sesji w saunie infrared dla dorosłego oraz w pełni zdrowego człowieka to około 3 zabiegi w miesiącu.

Mówiąc o powtarzalności zabiegu, należy wspomnieć o tym, że regularność w tym przypadku ma wprost ogromne znaczenie. Jednorazowy zabieg może bowiem pozytywnie wpłynąć na samopoczucie jednostki, jednak nie jest w stanie realnie pomóc w kwestii zdrowotnej.

Jak długo powinna trwać sesja w saunie infrared?

Otóż jeden zabieg w saunie infrared trwa od pół godziny do około 45 minut. Wyżej wskazanego czasu nie należy wyraźnie przekraczać, ponieważ zamierzony efekt może zostać nieosiągnięty.

Jak korzystać z sauny infrared?

Wśród nowych posiadaczy tego urządzenia, najczęściej pojawia się pytanie, jak korzystać z sauny infrared. To, o czym warto wiedzieć przed wejściem do sauny to fakt, że ciało powinno być umyte oraz pozbawione bałwanów, oraz innych środków, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą zmienić swoją konsystencję oraz nieprzyjemnie oblepiać ciało. Jest to szczególnie ważne, ponieważ e trakcie seansu dochodzi do rozszerzania się porów w skórze, dzięki czemu skóra może oddychać.

Po całej procedurze warto będzie postawić na letni prysznic, który przyjemnie schłodzi ciało, pozostawiając je lekkim oraz odświeżonym. Nie jest to jednak konieczność. Jeśli masz ochotę na prysznic, pamiętaj o tym, by odczekać kilka minut, aż skórą zacznie zamykać swoje pory. Istotne jest również to, by nie podlewać się bezpośrednio zimną wodą.

Jeśli natomiast chodzi o techniczne przygotowanie do czasu spędzonego w saunie, to niezwykle przydatne okazać się mogą ręczniki.

Sauna infrared i jej wspaniały wpływ na zdrowie
Sauna infrared ma dobroczynny wpływ na zdrowie

Jak reaguje organizm w trakcie pobytu w saunie infrared?


Jeśli chcesz wiedzieć jak reaguje organizm w trakcie pobytu w saunie infrared, już spieszymy z odpowiedzią. Dzięki głębokiemu przenikaniu w głąb ciała, promienie emitowane przez saunę, są w stanie szybko i sprawnie oddziaływać na organizm. Sauna infrared w domu to doskonały wybór, ponieważ w trakcie nagrzewania ciało się odpręża oraz relaksuje, co ma zbawienny wpływ na mięśnie oraz układ nerwowy.

Co ciekawe, korzystanie z sauny jest również polecane w trakcie przeziębienia, ponieważ odróżnia zatoki oraz ułatwia oddychanie. Dużą zaletą jest to, że z sauny mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *