Sauna na wymiar. Gdzie warto zamówić?

sauna na wymiar

Sauna ma działanie relaksacyjne i pozytywnie wpływa na zdrowie. To idealna opcja na rozluźnienie ciała po całym dniu. Coraz częściej słyszymy o instalacji sauny w domu. Wybieramy instalację sauny w wybranym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Czy warto? Ile kosztuje sauna na wymiar? Pytania na te i inne odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Budowa sauny na wymiar — kiedy warto skorzystać?

Kiedy warto skorzystać z sauny na zamówienie? Zazwyczaj przed inwestycją dokonujemy analizy rynku, sprawdzamy dostępne oferty saun i szukamy takiej, która spełni nasze oczekiwania. Czasami jednak zdarza się, że dostępne sauny domowe nie są dopasowane do naszych możliwości lub oczekiwań. Wtedy warto skorzystać z budowy sauny na wymiar.

Zaletą budowy sauny na wymiar jest jej dopasowanie do możliwości i predyspozycji domu, pomieszczenia lub posesji. To my decydujemy, czy chcemy saunę na cztery, pięć czy więcej osób. Kolejną zaletą saun na wymiar jest również wpływ na materiały użyte do wykonania konstrukcji sauny. Po konsultacji z wykonawcą możemy zdecydować się, na czym chcemy zaoszczędzić, lub co dopasować pod własne oczekiwania i wymagania.

Budując saunę na wymiar, jesteśmy od samego początku zaangażowani w proces tworzenia, dzięki czemu efekt powinien odzwierciedlać nasz plany i założenia. 

Sauna na wymiar — skąd projekt?

Po zdecydowaniu się na budowę sauny na wymiar trzeba stworzyć projekt, który będzie odzwierciedlał nasze oczekiwania. Firmy zajmujące się budową saun na zamówienie dysponują zazwyczaj możliwością stworzenia sauny na życzenie klienta, idealnie odzwierciedlającej jego życzenia i sugestie.

W firmach specjalizujących się w budowie saun na wymiar możesz liczyć na pomoc osoby, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w projektowaniu saun. Natomiast, jeśli chcemy sami zaprojektować saunę na wymiar, to musimy pamiętać o wielu kwestiach. Przede wszystkim zdecydować jaki rodzaj sauny chcemy w swoim domu, następnie jakie wymiary ma mieć sauna, warunki, jakie muszą być spełnione, aby odpowiednio była zainstalowana i zaprojektowana, materiały, z jakich ma być stworzona oraz gdzie ma być zainstalowana.

Wszystkie te kwestie wymagają jednak specjalistycznych informacji, więc potrzebne jest dokształcenie się tak, aby projekt był użyteczny i spełniał wszystkie niezbędne kryteria. Innym pomysłem jest zakup planu sauny online. Zawiera on projekt, rysunki techniczne oraz listę potrzebnych materiałów.

Ile kosztuje budowa sauny na wymiar?

Koszt sauny na wymiar jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim od wymiarów sauny. Istotne jest to, gdzie sauna będzie umieszczona. Inne są ceny saun ogrodowych a inne standardowych saun domowych.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę sauny jest wykorzystane drewno. Tańsze modele są wykonane ze świerku norweskiego, droższe natomiast z jodły i drzewa cedrowego. Innym elementem mającym ogromne znaczenie na koszt budowy sauny na wymiar ma sposób jej wykonania. Każdy dodany detal będzie wpływał na cenę, ale dzięki budowaniu sauny na wymiar możemy dowolnie zaprojektować swój model, tak aby był unikatowy i dopasowany do naszych potrzeb.

Ceny sauny na wymiar zaczynają się od 7 do 8 tys. zł za mniejszą saunę o podstawowym standardzie wyposażenia, natomiast górna granica jest uzależniona od fantazji i naszej wyobraźni oraz możliwości finansowych.


Podsumowanie

Budowa sauny na wymiar ma wiele pozytywnych aspektów, decydujemy o tym, jak będzie wyglądać nasz egzemplarz, mamy wpływ na każdy aspekt tworzenia. Cena jest uzależniona od wielkości, materiałów, dodatków i wielu innych czynników. Budowanie sauny na wymiar to komfort dopasowania projektu do oczekiwań i możliwości. Tworzymy swoje miejsce relaksu i odprężenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *