Sauna ogrodowa do samodzielnego montażu? Dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie?

Sauna ogrodowa do samodzielnego montażu

Zakup sauny to przede wszystkim relaks i zdrowie, dzięki leczniczym właściwościom sauny możemy m.in.: przyśpieszyć procesy przemiany materii, wspomóc procesy regeneracji mięśni czy zwiększyć ilość czerwonych krwinek w naszych organizmach, a to wszystko w pięknych okolicznościach naszego domowego ogrodu.

Sauna ogrodowa to także niezastąpiony sposób, aby wpłynąć pozytywnie na swoje samopoczucie oraz zaoszczędzić pieniądze, które w innym wypadku moglibyśmy z powodzeniem wydać na kilka wizyt w ośrodkach SPA lub gabinetach odnowy biologicznej.

Sauny ogrodowe są ostatnio bardzo modne. Ich ceny nie odstraszają i mają tę przewagę nad saunami domowymi, że nie musimy martwić o to, czy mamy miejsce na taką atrakcję.

Decydując się na zakup odpowiedniej sauny do ogrodu, możemy postawić na gotowe rozwiązania lub modele do samodzielnego montażu, na podstawie łatwych projektów. Jeżeli nie brak nam wiary we własne umiejętności konstruktorskie, warto wziąć pod uwagę to drugie rozwiązanie, dzięki któremu nie wydamy dodatkowych pieniędzy. Kupując zestaw z prefabrykatów, możemy spokojnie pokusić się o samodzielny montaż, zazwyczaj tego typu rozwiązania nie wymagają dodatkowej wiedzy czy umiejętności monterskich. 

Jak zbudować saunę z prefabrykatów?

Saunę do naszego ogrodu z prefabrykatów zbudujemy przy pomocy kilku prostych narzędzi oraz instrukcji dołączonej do zestawu. Stawiając na samodzielny montaż, musimy przejść przez kilka następujących po sobie kroków, które pozwolą szybko i skutecznie osiągnąć zamierzony efekt.

Zazwyczaj pierwszym punktem będzie postawienie tylnej ściany w wybranym przez nas miejscu, a następnie dostawienie dwóch pozostałych bocznych ścian oraz drzwi. Zamontowanie części sufitowej także nie powinno sprawić nam problemu. Ostatnim krokiem będzie zamontowanie grzałki oraz ławki w środku sauny.

Montaż sauny z prefabrykatów powinien być prosty i intuicyjny. Elementy dostępne w tego typu zestawach można w łatwy sposób przenosić z miejsca na miejsce np. w momencie, kiedy zastanawiamy się, gdzie właściwie chcielibyśmy umiejscowić naszą konstrukcję. Tego typu sauna ogrodowa zapewnia również łatwy demontaż, w przypadku przeprowadzanego remontu czy sprzedaży domu.  

Sauna do samodzielnego montażu — Ile kosztuje?

Koszt sauny ogrodowej do samodzielnego montażu wacha się w zależności od użytych materiałów. Zwykle będzie to przedział cenowy od sześciu do nawet dwudziestu tysięcy złotych. Najdroższe rozwiązania są zwykle robione na specjalne zamówienie klientów. Materiał, z jakiego wykonane są tańsze konstrukcje to zwykle świerk, droższe sauny powstają z drzewa cedrowego czy jodły.

Niewielką saunę wybudujemy już za 6-7 tysięcy złotych. Nie bez znaczenia będzie tutaj także rodzaj pieca, na jaki zdecydujemy się w przypadku naszej sauny oraz technologia, która pozwala m.in. na dokładny pomiar temperatury w pomieszczeniu.

Kolejnym elementem, który wpłynie na cenę naszej ogrodowej sauny, będzie ilość osób, która powinna się naszym zdaniem zmieścić wewnątrz. Standardowe sauny są w stanie pomieścić do 4 osób. Warto jednak zwrócić uwagę na modele jedno oraz wieloosobowe.

Do ceny całej konstrukcji należy doliczyć koszta, które będziemy musieli przeznaczyć na podłączenie instalacji oraz mediów. 

Ile czasu zajmie samodzielny montaż sauny?

Zbudowanie kabiny we własnym zakresie nie powinno przysporzyć nam wiele trudności, jednak może okazać się, że pomoc specjalistów okaże się niezbędna w przypadku fachowego podłączenia instalacji grzewczej czy samego pieca.

Czas przeznaczony na zamontowanie naszej sauny ogrodowej będzie zależał od ilości elementów, którymi dysponujemy, wielkości naszej sauny oraz dodatkowych elementów do montażu, na które się zdecydujemy. 

Jeśli chcesz podejść do tematu sauny w sposób bardzo profesjonalny i masz sporo miejsca w ogrodzie, to możesz pokusić się o stworzenie własnej ruskiej bani. Pamiętaj jednak, że prawdziwa ruska bania to pomieszczenie dużo większe niż popularne ostatnio banie ogrodowe z bali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *