Sauna z bali. Uwielbiana przez górali

Sauna z bali

Sauny, do niedawna były uważane za produkty luksusowe. Większość osób twierdziła, że są zwyczajną fanaberią bogaczy. Jak się jednak okazuje, sauny mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Ich posiadanie, nie jest spowodowane chęcią pokazania się, a znacznie częściej wiedzą o ich dobroczynnym działaniu. Wpływ wysokich temperatur na organizm człowieka jest bardzo rozległy. Ciepło korzystnie wpływa nie tylko na układ krwionośny, czy rozluźnianie mięśni, ale także na skórę. Oczywiście nie możemy zapominać, o poprawie przemiany materii, która powoduję spalanie tkanki tłuszczowej.

Sauna z bali popularne sauny góralskie

Jednym z nieodzownych elementów górskiego krajobrazu, są sauny. Choć wielu niewtajemniczonych turystów, może nie zwrócić na nie szczególnej uwagi, ich popularność rośnie. Charakterystyczny wygląd sauny góralskiej sprawia, że komponuje się ona idealnie z otaczającymi ją budynkami. Jej największą zaletą, jest sposób wykonania. W odróżnieniu od innych jest ona wykonywana ręcznie, dzięki czemu uzyskuje niepowtarzalny klimat. Żaden z egzemplarzy, nie jest identyczny z pozostałymi. Wyglądem nawiązują one do kultowych ruskich bani, ale są nieco prostsze w budowie.

Sauna ogrodowa w domku z bali

W wielu przypadkach możemy zobaczyć drobne niedoskonałości, wynikające z naturalnej struktury drewna, z którego powstała. Bele w saunach góralskich, są również zdecydowanie grubsze, niż w innych saunach. Ma to swoje pozytywne aspekty. Grube ściany pozwalają na korzystanie z cieplnych kąpieli, nawet podczas panujących, ogromnych mrozów.

Zapach drewna, wyjątkowy wygląd oraz duże właściwości zdrowotne, sprawiają, że sauny góralskie cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby chorujące przewlekle na zapalenie dróg oddechowych, uważają pobyt w saunach góralskich za element rekonwalescencji. Aktualnie, znaczna większość ośrodków rehabilitacyjnych i uzdrowisk oferuje swoim gościom dostęp do tej przyjemności. 

Sauna ogrodowa z bali toczonych 

Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych, coraz częściej decydują się na postawienie sauny we własnym ogrodzie. Jej zdrowotne aspekty są niepodważalne, dlatego inwestycja zwraca się z nawiązką. Na rynku jednak istnieje wiele różnych rodzaj saun, na które możemy się zdecydować. Popularne sauny góralskie, stały się inspiracją dla tych przydomowych. Obecnie sauny ogrodowe, to często małe budyneczki, stawiane przy wykorzystaniu okrągłych bali drewna. Ich charakterystyczny wygląd wynika z zastosowania bali toczonych. To one nadają budynkowi góralskiego klimatu.

Wykorzystanie naturalnych tworzyw sprawia, że sauna nie tylko spełnia swoją funkcję, ale również świetnie się prezentuję. Toczone bele drewna, mają ogromną wytrzymałość. Dzięki czemu taka budowla będzie nam służyć przez wiele lat, a czynniki atmosferyczne nie będą jej straszne. Sauna ogrodowa z bali toczonych może być zatem namiastką gór w środku miasta. Hartowanie organizmu przez codzienne kąpiele cieplne wpłynie pozytywnie na nasz organizm. Fizyczne odprężenie w klimatycznym miejscu sprawi, że również nasze samopoczucie psychiczne ulegnie poprawie. 

Producenci oferują także sauny ogrodowe do samodzielnego montażu.

Sauna z bali drewnianych 

Dla fanów saun, którzy jednak nie marzą o góralskiej chatce, powstały sauny z bali drewnianych. Nie są to jednak okrągłe belki, dlatego stawiane z nich budynki, wcale nie muszą przyjmować charakterystycznego wyglądu. Drewno jest jednym z najlepszych nośników ciepła, dlatego to właśnie drewno wykorzystuje się do budowy saun. Jednak odpowiednio wyszlifowane, może przybierać dowolne formy.

Budynki, w których powstają sauny, wcale nie muszą być przeciętne. Wiele nowoczesnych projektów wyróżnia się ogromnym indywidualizmem. Przeznaczenie ogrodowego budynku może zostać dobrze chronioną tajemnicą. Choć nic nie nadaje jednak takiego klimatu jak duże okno w ścianie sauny. To dzięki niemu, uzyskujemy poczucie bliskości z naturą. 

Możesz także sprawdzić ofertę popularnych saun ogrodowych w postaci bani.

Beczka kąpielowa (balia)

Balia ogrodowa jest wyjątkowym miejscem relaksu. Choć z pozoru może przypominać bardziej wyszukany basen, ma ona znacznie więcej zalet. Oprócz ukojenia w upalne dni, w beczce kąpielowej, możemy również zażywać gorących kąpieli. Zimowe powietrze, w połączeniu z ciepłą wodą, sprawia, że organizm funkcjonuje całkowicie inaczej. Przepływ krwi znacznie się poprawia, a człowiek odczuwa napływ energii. Wykonana zazwyczaj z drewna, prezentuje się nietuzinkowo. Dzięki swojej budowie oraz wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów jest bardzo wytrzymała. 

Mobilna sauna bania — na czym polega i ile kosztuje?

Mobilna sauna bania to nic innego jak sauna posiadająca podwozie. Dzięki temu taka sauna może być dowolnie przestawiana, a nawet przewożona. Jeśli zatem zamierzamy korzystać ze sauny w przydomowym ogródku, jak również podczas odpoczynku na działce, warto wybrać właśnie ten rodzaj sauny. Bania, dzięki swej charakterystycznej budowie, wkomponuje się w każdy naturalny krajobraz.

Obecnie na rynku istnieje również możliwość wypożyczenia mobilnych saun. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Wiele osób przymierzających się do zakupu bądź budowy własnej sauny, początkowo pragnie sprawdzić, czy ta inwestycja rzeczywiście będzie dla nich korzystna. Budowa mobilnej sauny bani, nie musi być jednak droższa, niż koszt postawienia stacjonarnego budynku. Ponieważ sauna, która przystosowana jest do transportu, musi spełniać kryteria wielkościowe, zazwyczaj jest znacznie mniejsza. Dlatego ceny obu saun, są mocno zbliżone. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *